09131130224

آشنایی با انواع پارچه

آشنایی با انواع پارچه

آنچه در این مقاله می خوانید: 

 • پارچه چیست و انواع آن کدامند؟
 • فاکتورهای مهم در انتخاب پارچه های پیراهنی
 • چگونه پارچه کت و شلوار مردانه را باکیفیت بالا بخریم؟
 • فروش عمده انواع پارچه با قیمت مناسب

آشنایی با انواع پارچه کمک می کند تا در انتخاب محصول مورد نظر در بین تنوع بالای پارچه ها بهترین ها را انتخاب کنید. این مجموعه در زمینه انتخاب محصول مورد نظر بهترین مشاوره ها را ارائه می‌ دهد. دریافت مشاوره

مشاوره رایگان: ۰۹۱۳۰۸۵۸۱۰۰

پارچه چیست و انواع آن کدامند؟

پارچه با قرار گرفتن الیاف به صورت تار و پود در کنار یکدیگر و تنیده شدن آنها با ساختارها و شکل های مختلف به وجود می ‌آیند که هر کدام از این ساختارها سبب به وجود آمدن خصوصیات فیزیکی خاص در پارچه می گردد.

در حال حاضر پارچه ها را برحسب نوع الیافی که در روند تولید آنها مورد استفاده قرار می گیرند و یا دستگاه ها و تکنولوژی های مورد استفاده در جهت بافت به چندین دسته و گروه تقسیم بندی می کنند که هر کدام از آنها برای مصارف خاصی مورد استفاده قرار می گیرد.

در اینجا به معرفی برخی از انواع پارچه های پرکاربرد در تولید لباس فرم های خاص و مصارف دیگر می پردازیم:

پارچه های صنعتی لباس کار: در تولید پارچه های صنعتی به دلیل شرایط خاص محیطی از الیاف طبیعی و مصنوعی و همچنین برخی از الیاف خاص مانند آزبست، الیاف نانو و بسیاری از الیاف دیگر نیز استفاده می ‌کنند تا پارچه ها قابل مصرف در شرایط سخت کارگاه ها و کارخانه های صنعتی باشند. به همین جهت گستره پارچه های صنعتی لباس کار بسیار زیاد است.

پارچه های مانتویی و پارچه کت و شلوار مردانه: چندین گروه از پارچه تولید شده اند که از آنها در جهت دوخت انواع کت و شلوار مردانه و همچنین مانتو برای بانوان استفاده می کنند، این گروه از پارچه ها دارای بافت نرم و لطیف است و بدون ایجاد حساسیت هستند.

پارچه های فرم اداری: این پارچه ها از الیاف طبیعی و مصنوعی در کنار یکدیگر تولید می شود تا در حین استفاده چروک پذیری آن کاهش پیدا کند و لطافت این پارچه ها موجب شده تا در استفاده طولانی مدت هیچ گونه آسیبی به پوست افراد وارد نکند.

پارچه های بیمارستانی: برای محیط های بیمارستانی انواع مختلفی از پارچه تولید شده که هر کدام در بخش های خاصی مورد استفاده است و نبود آن موجب مشکلات فراوانی در محیط‌ های درمانی می شود.

پارچه های ملحفه ای: در گروه پارچه هایی قرار می‌ گیرند که دارای بافت نرم و لطیف و بسیار سبک هستند، این پارچه ها در عرض های بالا تولید شده تا به آسانی بتوان در روند دوخت انواع کالای خواب از آنها استفاده کرد.

پارچه سرویس آشپزخانه: این پارچه ها به صورت کاملا آبگیر تولید می شوند و همچنین با داشتن بافتی نرم و لطیف در طرح بندی و رنگ‌های متعدد دست خریدار را در انتخاب نمونه های مختلف باز می گذارد.

پارچه های مدارس: برای دوخت لباس فرم مدارس پسرانه و دخترانه نیز پارچه های خاصی تولید شده که در طول یک سال استفاده مداوم، دوام خوبی داشته باشند و همچنین رنگ بندی های آن متناسب با گروه سنی مختلف تولید می گردد.

پارچه های پیراهنی: از پارچه تترون بیشترین استفاده را برای دوخت انواع پیراهن های مردانه می کنند؛ زیرا این پارچه دارای الیاف پنبه و بافت نرم و لطیف است و همچنین تنوع بالایی در رنگبندی و طرح‌ های مختلف دارد.

آشنایی با انواع پارچه

فاکتورهای مهم در انتخاب پارچه های پیراهنی

برای انتخاب پارچه های پیراهنی فاکتورهای بسیار زیادی باید مد نظر قرار بگیرد تا پس از تهیه و تولید پیراهن های مردانه مورد توجه مشتریان قرار بگیرد.

همان طور که در انتخاب و خرید هر کالا در ابتدای کار به ظاهر محصول توجه می شود باید این پارچه ها نیز از لحاظ شکل ظاهری حس خوبی را در خریدار ایجاد کند و هماهنگ بودن طرح و رنگ ها در پارچه می تواند کمک زیادی به این موضوع داشته باشد.

معمولاً کارخانجات تولید پارچه با توجه به اقلیم های محیطی اقدام به تولید پارچه های پیراهنی با رنگ بندی های متنوع و همچنین طرح های خاص می کنند؛ اما مهمترین مسئله در انتخاب پارچه ها سلیقه شخصی افراد است که تاثیر زیادی در محصول نهایی دارد.

در حال حاضر پارچه های پیراهنی در طرح های ساده و رنگ بندی های متنوع در طرح های چهارخانه، راه راه و همچنین برخی از طرح های اسپرت وجود دارند که تمامی سلیقه ها را پوشش می ‌دهد؛ اما باید در انتخاب انواع مختلف این طرح ها با توجه به مکان مورد استفاده این البسه دقت زیادی کرد.

پس باید گفت که از مهمترین فاکتورهای موثر در انتخاب پارچه های پیراهنی توجه به طرح، رنگ بندی و نوع الیاف بکار برده شده در روند تولید این پارچه ها می باشد.

آشنایی با انواع پارچه

چگونه پارچه کت و شلوار مردانه را با کیفیت بالا بخریم؟

انواع مختلفی از پارچه در حال حاضر تولید می شوند که برخی از آنها مناسب برای تولید و دوخت کت و شلوارهای مردانه است اما بیشترین پارچه ‌هایی که مورد توجه قرار می ‌گیرند از الیاف طبیعی بیشتری تولید شده اند.

تصمیم گیری برای انتخاب مناسب ترین پارچه جهت دوخت کت و شلوار مردانه کاری بسیار پیچیده است؛ زیرا جنس پارچه های کت و شلواری اهمیت زیادی دارند که نه تنها در ایجاد یک ظاهر شیک بلکه در راحتی استفاده از این لباس نیز موثر می باشد.

استفاده از مراکز عرضه و فروش معتبر که به شکل مستقیم پارچه ها را از کارخانجات تولید کننده ارائه می دهند کمک زیادی به خرید پارچه باکیفیت بالا می کند.

در این مراکز می توان جهت آشنایی با انواع پارچه از مشاوران آنها نیز استفاده کرده و به شکل مطمئنی پارچه مورد نظر را با توجه به شرایط محیط مورد استفاده خریداری کرد.

فروش عمده انواع پارچه با قیمت مناسب

در حال حاضر انواع مختلفی از مراکز عرضه و فروش وجود دارند که با مراجعه به آنها دسترسی به تنوع بالای پارچه ها امکان پذیر می باشد.

اما انتخاب مرکزی که پارچه های باکیفیت بالا و قیمت مناسب را ارائه دهند نقش تاثیر گذاری در هزینه ‌های کلی خریداران ایفا می کند.

این مجموعه فروش با عرضه عمده انواع مختلف پارچه مورد نیاز مصرف ‌کنندگان سعی دارد تا تمامی سلیقه ها را نیز تامین نماید.

در این مرکز دسترسی به انواع پارچه های بیمارستانی، پارچه های صنعتی لباس کار، پارچه های پیراهنی، پارچه های کت و شلوار مردانه، پارچه های مانتویی و بسیاری از موارد دیگر را بدون صرف وقت و هزینه برای پیدا کردن همه این محصولات در کنار یکدیگر تهیه نمود.

داشتن ارتباطات خوب و مناسب با کارخانجات تولید کننده و مطرح در حوزه نساجی و آشنایی با انواع پارچه سبب شده تا بهترین پارچه ها با قیمت های مناسبی به دست مصرف کننده نهایی برسد.

آشنایی با پارچه های لباس کار

خرید کتان لباس کار
پارچه لباس کار

برای لباس کار از پارچه های

 • پارچه ترگال
 • پارچه ترگال کجراه
 • پارچه لی
 • پارچه کتان
 • پارچه تترون
 • پارچه تنسل
 • پارچه فاستونی
 • پارچه تور چشم بلبلی
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کارشناس فروش