دسته‌ها
پارچه ترگال

پارچه ترگال و کاربرد آن

آشنایی با پارچه ترگال رنگ ثابت
مشاوره رایگان و ارسال کاتالوگ در تهران
پارچه ترگال مهنام با رنگ حیدر ضمانت کیفیت

پارچه ترگال جزء پارچه های بسیار پرکاربرد در صنعت نساجی است که کارخانجات زیادی اقدام به تولید این پارچه کرده ‌اند، برای دسترسی به باکیفیت ترین نوع پارچه ترگال و قیمت مناسب با کارشناسان فروش این مجموعه تماس بگیرید. دریافت مشاوره

مشاوره رایگان: ۰۹۱۳۰۸۵۸۱۰۰

پارچه ترگال و انواع آن

پارچه ترگال در گروه پارچه های تخت بافت قرار دارد، که به دو صورت ترگال ساده و ترگال کجراه در کارخانجات نساجی تولید می‌ شود.

در بازارهای عرضه و فروش از پارچه های ترگال استقبال بسیار خوبی می شود؛ زیرا به دلیل وجود ویژگی ‌های منحصر به فرد در این پارچه و تنوع بالا به راحتی می ‌توان از آن در بخش ‌های گوناگون استفاده کرد.

پارچه های ترگال را بر اساس نوع بافت و گرماژ به دو دسته و گروه تقسیم بندی می کنند، که به پارچه های ترگال ساده و پارچه های ترگال کجراه می توان آنها را طبقه بندی کرد:

 1. پارچه ترگال ساده: این پارچه به صورت تخت بافت و بافت مربعی ساده است که معمولاً با عرض ۱۵۰ سانتی متر در کارخانجات تولید می ‌شود و گرماژ آن حدود ۲۴۵ گرم می باشد. پس از تولید پارچه، آن را در طاقه های ۴۰ متری به بازار ارائه می دهند.
 1. پارچه ترگال کجراه: این پارچه نیز تخت بافت است؛ اما بافت آن به صورت میله ای و کجراه می ‌باشد، که از نزدیک کاملاً قابل لمس و مشاهده است. پارچه کجراه را با عرض ۱۵۰ سانتی متر و گرماژ حدود ۲۸۵ گرم به بازار ارائه می ‌کنند، معمولاً طاقه های پارچه های کجراه ۴۰ متری هستند.

همچنین پارچه های ترگال را از لحاظ نحوه رنگرزی در دو دسته قرار می دهند، هر کدام از این گروه ‌ها ویژگی های خاصی دارد:

 1. پارچه ترگال رنگ ری اکتیو: پارچه هایی که با این شیوه مورد رنگرزی قرار می ‌گیرند از ثبات رنگی بالاتری برخوردار بوده و در طولانی مدت رنگ آنها از بین نمی رود؛ به همین سبب برای مصارفی که لازم است پارچه ها بیشتر مورد شستشو قرار بگیرند از این نوع رنگرزی استفاده می کنند؛ اما قیمت این نوع پارچه ترگال بالاتر است.
 1. پارچه ترگال رنگ مستقیم: پارچه هایی که با شیوه رنگ مستقیم رنگ آمیزی می شوند از ثبات رنگی کمتری برخوردار بوده و در طی شستشوهای طولانی مدت ممکن است رنگ آنها کم رنگ تر شود و طبیعتاً قیمت این نوع پارچه در بازار ارزان تر می باشد.
پارچه ترگال و کاربرد آن
ترگال مهنام

نگاهی به کاربردهای پارچه ترگال

پارچه ترگال که از الیاف پلی استر، فیلامنت و ویسکوز پنبه تولید شده ‌اند، یک پارچه ای با قابلیت کششی و سایشی بسیار بالا که استحکام خوبی دارد.

پارچه های ترگال در کیفیت های متعدد تولید می شود، به راحتی می توان از سبک های مختلف این پارچه برای گزینه های گوناگون استفاده کرد.

قیمت مناسب در برابر ویژگی های منحصر به فرد این پارچه سبب شده تا به آسانی بتوان از این پارچه استفاده های زیادی برد مانند:

 • لباس فرم مدارس

به دلیل داشتن تنوع در رنگ بندی های بالا و مقاومت در برابر شستشو معمولا از پارچه های ترگال ساده برای تولید فرم لباس مدارس ابتدایی استفاده می کنند؛ اما از پارچه ‌های ترگال کجراه در جهت تولید لباس فرم برای مقاطع بالاتر تحصیلی و اغلب شلوارها استفاده می شود.

 • لباس کار

برای تولید انواع البسه کار در گروه‌های مختلف شغلی از پارچه‌ های ترگال پنبه، پارچه های ترگال ۷۰ درصد پنبه و از انواع مختلف این پارچه می توان استفاده نمود و از پارچه های ترگال ساده بیشتر در جهت تولید لباس فرم کارگران مشغول در صنایع غذایی استفاده می کنند؛ زیرا هم سبک است و هم قابلیت شستشوی خوبی دارد.

 • مصارف بیمارستانی

یکی از مهم ترین مکان هایی که از پارچه های ترگال استفاده می کنند ،مرکز بیمارستانی و درمانی هستند که اغلب از رنگ بندی های این پارچه و به خصوص از رنگ سفید آن در جهت دوخت البسه برای فرم بیماران و همچنین لباس فرم پزشکان و پرستاران استفاده می شود و از رنگ سبز آن در جهت تولید گان و شان جراحی به دلیل کیفیت بالای رنگ به کار می برند.

 • دوخت مانتو شلوار اداری

کیفیت بالای پارچه های ترگال و مقاومت آنها در برابر چروک شدگی سبب شده تا در جهت دوخت انواع مانتو شلوارهای اداری از رنگ بندی های مناسب این پارچه استفاده شود.

پارچه ترگال و کاربرد آن
پارچه صد در صد پنبه لباس کار

قیمت پارچه ترگال با عوامل موثر بر آن

خریداران عمده پارچه های ترگال معمولاً مراکز تولیدی هستند که در کار تولید البسه های بیمارستانی و یا لباس کار  فعال می باشند.

اغلب این افراد ترجیح می ‌دهند تا پارچه ترگال با قیمت مناسب تهیه کنند که بتوانند محصول مورد نظر خود را با قیمت های کمتری به بازار ارائه دهند.

پارچه های ترگال باکیفیت بالا جزء مناسب ترین منسوجاتی هست که در حال حاضر در بازارهای عرضه و فروش ارائه می گردد؛ اما با این حال عوامل مختلفی ممکن است بر تغییرات قیمت این پارچه ها تاثیر داشته باشد.

در این بخش قصد داریم تا عوامل موثر بر قیمت پارچه ترگال را مورد بررسی قرار دهیم:

 • ضخامت و گرماژ پارچه ترگال
 • درصد استفاده از الیاف پنبه و پلی استر
 • شیوه رنگرزی پارچه های ترگال
 • تنوع در رنگ بندی و انتخاب برخی رنگ های خاص
 • مراکز عرضه و فروش مستقیم
 • حجم سفارش برای تهیه پارچه ترگال
 • برند پارچه و کارخانجات تولید کننده آن
 • تغییرات قیمتی مواد اولیه و نوسانات قیمتی موثر بر آن

در بین مواردی که در اینجا ذکر شد مهمترین آنها انتخاب مراکز عرضه و فروش است که با انتخاب درست و اصولی این مراکز می‌ توانید با خیال راحت محصول مورد نظر خود را تهیه کنید.

پارچه ترگال و کاربرد آن

خرید پارچه ترگال از بزرگترین مجموعه فروش

پس از بررسی عوامل موثر بر قیمت پارچه ترگال، افرادی که قصد خرید عمده این محصول را دارند به دنبال پیدا کردن مراکز عرضه معتبر هستند و ترجیح می دهند محصول مورد نظر خود را با قیمت مناسب و کیفیت بالا تهیه کنند.

بهترین مراکزی که می توان هم از قیمت و هم از کیفیت های ارائه شده در آنها اطمینان داشت، مراکز عرضه مستقیم و بدون واسطه است.

انتخاب این مجموعه فروش بدون واسطه کمک می‌کند تا دسترسی به انواع مختلف پارچه ترگال برای خریداران به راحتی امکان پذیر شود.

این مجموعه با برندهای مطرح و محبوب در ارتباط است و می ‌تواند باکیفیت ترین نوع جنس و مناسب ترین قیمت را ارائه دهد؛ زیرا در معاملات خود به هیچ عنوان واسطه ها را دخالت نمی دهد.

با امکان ارسال محصولات خریداری شده از درب کارخانه سعی می کند تا از افزایش هزینه های حمل و نقل جلوگیری کرده در نتیجه در پرداخت هزینه نهایی توسط خریدار تاثیر زیادی دارد.

برای خرید پارچه ترگال از بزرگترین مجموعه فروش بدون واسطه با کارشناسان ما جهت دریافت اطلاعات به صورت کاملا رایگان و یک خرید آگاهانه تماس بگیرید.

5 دیدگاه دربارهٔ «پارچه ترگال و کاربرد آن»

دیدگاهتان را بنویسید